LOODUSEMEHE KALENDER 10234 / 2021

14.99

Autor: Arne Ader

Kirjeldus

LOODUSEMEHE KALENDER 10234 / 2021

Loodusemehe kalendri aasta toetub maarahva looduslähedasele ajaarvestusele, milles neli pööripäeva piiritlevad nelja aastaaega ning neli harjapäeva – talihari, künnipäev, karusepäev, kolletamispäev – märgivad vastavate aastaaegade fenoloogilisi haripunkte. Seekordsesse kalendaariumisse oleme lisanud ka maarahva pärimuses säilinud kuuväe tsükli. Viimane kestab ühest kuu loomisest järgmiseni ehk 29 päeva ja 12 tundi ning jaguneb omakorda kuueks viispäevakuks: kuu loomise aeg, noore kuu kõva aeg, noore kuu pehme aeg, täiskuu kõva aeg, vana kuu pehme aeg ja vana kuu kõva aeg.

Kalendrikuude juurde on lisatud näiteid selle kohta, kuidas meie esivanemad rakendasid kuu väge igapäevaelus. Seesugused kohati müstilised tarkuseterad väärivad kindlasti järele proovimist ja täiendamist hoolimata sellest, et mõnedki rahvatarkused ka üksteisele vastu räägivad.

Mida tähendab aastanumber 10234? See näitab meile koduse Maavalla vanust ehk siis nõnda palju aastaid tagasi toimus Billingeni läbimurre: Balti jääpaisjärve vesi leidis tee läbi Skandinaavia mäestiku ilmamerre, mistõttu veetase alanes järsult ja taassündinud Läänemere äärsetel aladel tekkis eluvõimalus muuhulgas ka inimestele.

Pildiliselt pühendub tänavune Loodusemehe kalender meie kodumaa maastike ilule. Valikus leidub ülesvõtteid Eestimaa viiest erinäolisest maastikupiirkonnast: Lõuna-Eestist, Põhja-Eestist, Ida-Eestist, Lääne-Eestist ja Vahe-Eestist.

Ribakood: 0630808479861
Autor: Arne Ader
Kirjastus: Loodusemees
Ilmumisaasta: 2020
Mõõdud: A3
Keel: Eesti

Sirvi kalendrit vajutades SIIA

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “LOODUSEMEHE KALENDER 10234 / 2021”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga