A Legend. Bulgarian Theatre Director and Teacher Mladen Kiselov

48.00

Kategooria:

Kirjeldus

A Legend. Bulgarian Theatre Director and Teacher Mladen Kiselov
Koostaja: Eneken Aksel

Eneken Aksli koostatud ingliskeelne teos Legend. Bulgaaria lavastaja ja õppejõud Mladen Kiselov“ on mahukas eluloo- ja mälestusraamat, mis annab ülevaate ühe suure teatrimehe isiklikust ja loomebiograafiast tema enda, tema loomingu ning tema kaasteeliste silme läbi.

Mladen Kiselov (1943–2013) sündis ja kasvas Bulgaarias ning alustas seal teatriõpinguid, mida jätkas hiljem Moskva GITISes Anatoli Efrose õpilasena. Pärast teatrikooli lõpetamist tegutses ta lavastaja ja mitmete teatrite juhina oma kodumaal, saavutades rahvusvahelise tunnustuse, ning 1980. aastate alguses siirdus Ameerika Ühendriikidesse, kus elas ja lavastas ning õpetas palju aastaid teatri-tudengeid nimekas Carnegie Melloni ülikoolis. 2008. aastal tõi taaskohtumine oma ülikooliaegse armastatu Eneken Aksliga Mladen Kiselovi elama Eestisse, kus ta lõi samuti mitmeid märgilisi lavastusi ja tegutses teatriõppejõuna.

Eneken Aksli koostatud raamat ei ole akadeemiline, teaduslikult üles ehitatud väljaanne, vaid loodud isiklikust vaatepunktist, kaleidoskoobi või mälestus-albumi põhimõttel, avades üha uusi killukesi Kiselovi rikkalikust isiksusest ja loomingust. Teos on jaotatud kuueks osaks, sisaldades biograafilisi andmeid, meenutusi Kiselovi elust ja töödest Moskvas, Bulgaarias, Ameerikas ja Eestis ning mälestusi tema lähedastelt või inimestelt, kellel oli õnn temaga koostööd teha. Raamatust võib leida hulgaliselt artikleid, intervjuusid, arvustusi, fotomaterjali, joonistusi, väljavõtteid kirjadest, kaartidest jpm.

Raamatu kujundas Mari Kaljuste, tekstide ja tõlgete osas konsulteeris Triin Sinissaar, kaasa aitasid Triin Truuvert, Mare Zaneva, Lybomir Parushev, Violeta Stankova ja Nellie G. Gibson.

Ilmumisaasta: 2023
Kaas: pehmekaaneline, lakkadega kaaned
Maht: 389 lk
Formaat: 210×297 mm

Lisainfo

Kaal 1.55 kg

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “A Legend. Bulgarian Theatre Director and Teacher Mladen Kiselov”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga