Alex Globin. Poolsaar

15.80

Kategooria:

Kirjeldus

Alex Globin. Poolsaar

Autor: Peeter Wõrk

Seikluslik romaan „Alex Globin. Poolsaar“ viib meid lähitulevikku, kus inimeste pidev jälgimine ning sõna- ja mõttevabaduse puudumine on norm. Peategelane Alex on vabadust ja vabamõtlemist armastav mees, kes meelitatakse mängu, mille eesmärgiks on puurida ahistavasse ametnikeriiki väljapääsu avaus. Jälgimise eest pidevalt põgenev Alex harutab süsteemi kütkest lahti hulga ettevõtlikke inimesi ning lõpuks sünnib saladuslik Poolsaar.

Kus on piir tegelikkuse ja väljamõeldise vahel? Mis täna paistab kaugel, võib õige pea olla reaalsus. Tehnoloogia ja tehisintellekt muudab maailma ja annab valitsejale üha suuremad võimalused meie jälgimiseks. Samal ajal piirab müstiline nähtus nimega riik inimeste vabadusi, seda sõltumata ühiskonnakorrast. Peeter Wõrk vaatleb kaasakiskuvas esikromaanis, kuhu selline areng võib välja viia. Lugedes jookseb silme ees film ning õhku jäävad küsimused, mis juhtub, kui ametnikel ei ole enam kedagi reguleerida, kui ettevõtjad ei võta enam ette ja tööandjad ei anna enam tööd. Kas see on ulme või juba reaalsus, jääb lugeja otsustada.
Indrek Neivelt

Lugedes meenus üsna kiiresti Orwelli “1984”, aga lootusekiiri on siinses iseenesest lihtsas loos rohkem. Düstoopia, mis läheb üle utoopiaks Soovitan poliitikutele hoiatuskirjanduseks ja silmade avamiseks, milline võib olla vaikne mäss, teistele mõtlemisaineks ja inspiratsiooniks.
Triin Katariina Tammert, kirjanik

Raamatu autor Peeter Wõrk on ettevõtja, suhtleja, seikleja, vaatleja, kes tunneb end ühtmoodi hästi nii pintsakus ärikohtumisel kui ka plätades teel uute seikluste poole. Palju reisinud laia silmaringiga isemõtlejale ei jää märkamata süsteemivead ning õnne ja vabadust pärssivad ühiskonnareeglid. Tal on selge nägemus, kuidas stress ja rutiin asendada elurõõmsa ja õnneliku igapäevaga. Reeglid talle ei meeldi, ta soovib naerunäoga keeruliseks aetud süsteemidest läbi liuelda nagu allveelaev.

Tema eelmised raamatud Õnnelik Hommik / Joyciety (2012) ja Vaba Hommik / Joyciety 2, Globini elu (2017) on filosoofilised mõttearendused inimese olemusest, õnnele viivatest teedest ning vabadustest tänases ühiskonnas.

ISBN: 9789916422274
Ilmumisaasta: 2024
Kaas: kõvakaaneline
Maht: 257lk
Formaat: 210x148mm

 

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Alex Globin. Poolsaar”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga