Fortuna kaleidoskoop

10.90

Kategooria:

Kirjeldus

Fortuna kaleidoskoop

“Traktaat spordist kui üldkultuurilisest fenomenist”

Autor: Tarvi Talv

Sport on nagu igapäevane ilm − peaaegu kõigil on selle kohta oma arvamus. Aga miks sport meile nõnda korda läheb, kuidas ta meid nii mõjutab?
Sport püüdleb pideva defineerimise, fikseerimise, struktureerimise ja klassifitseerimise poole. Selles mõttes on ta teadus. Sport paneb inimesi aga ka tundeliselt kaasa elama, sisse elama ja läbi elama. Selles tähenduses on sport kunst. Sageli toimib sport teraapiliselt hoopis lõõgastava positiivsuse võimendajana. Selles mõistes on sport meelelahutus.
Kindlasti on sport lisaks teaduslike, kunstiliste ja meelelahutuslike osade kogumile veel midagi. Äkki ongi õigem rääkida mõnede raskesti piiritletavate ja hajusalt määratlevate ilmingute eeskujul pigem spordispektrist, mille erinevates väljaosades teatud tegevused toimuvad? Aga kui ikkagi püüda leida mingit ainuomast ja iseloomulikku tunnusjoont, mis justkui selgroog hoiab üleval spordi organismi?
„Fortuna kaleidoskoop” vaatleb sporti kui üldkultuurilist fenomeni, mõtestab atleetikat ning selle arengut ajalooliste avaldumuste, huvitavate ilmingute ja võimalike seoste kaudu. Teoses on originaalse käsitluse raames esitletud paljusid põnevaid fakte ning toodud ära tähelepanuväärseid tsitaate.

ISBN: 9789916411964
Ilmumisaasta: 2022
Kaas: pehmekaaneline
Maht: 134lk
Formaat: 210x148mm

 

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Fortuna kaleidoskoop”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga